zdrowa_firma_logo
walentynki

Walentynki

Romans 

Brzmi jak ciekawe doświadczenie z filmów, komedii romantycznych lub thrillerów, które wgniatają w fotel do ostatniej minuty. Czy aby na pewno jest to odpowiednia forma relacji międzyludzkiej w środowisku korporacyjnym… dopóki się nie wyda wszystko gra, a co dalej? 

Według wielu definicji romans to związek oparty o emocje, układ między dwoma osobami, które mają swoich partnerów, a więc ZDRADA. A wiemy doskonale z filmów, jak kończą się tego typu miłosne historie. Najlepsze filmy w tej tematyce nie są w stanie przewidzieć zwrotów akcji i tu mamy doskonale ukazanie drugiej z definicji słowa „romans” a więc historia awanturniczo-przygodowa, taki gatunek literacki.

Emocje

I tu się troszkę zatrzymamy, porozmawiajmy o emocjach, tak to to, co zakopane głęboko i pozostaje TABU.
Jest luty, walentynki, kończy się okres noworocznych postanowień, trwają gorliwe poszukiwania partnera/ partnerki na ostatnie zabawy karnawałowe, ale też pojawiają się nowe miłostki. Nowy rok, nowy ja – każdy zna to powiedzenie, jednak kryje się za nim zdecydowanie więcej, to nowi ludzie, nowi znajomi i nowe relacje. Wiesz doskonale, że rozmowa to najpowszechniejsza forma komunikacji, a co z pozostałymi doznaniami zmysłowymi? DOTYK, SŁUCH, ZAPACH to kolejne formy komunikacji międzyludzkiej, widzisz to? Jeżeli nieprosty przykład, menel w tramwaju, śmierdzi, jest wulgarny i agresywny – Polubisz GO, znowu emocja. A skoro o emocjach mowa to i o wzdęciach trzeba by powiedzieć… ale to innym razem dziś o motylach w brzuchu.
Zaczyna się niewinnie, kilka uśmiechów, odwzajemnione spojrzenia, dalej puszczenia „oczka”, znasz te znaki, co więcej powiem Ci, że każdy je zna, to nasza podświadomość generuje sygnały, tylko problemy pojawiają się z odczytem po drugiej stronie, tak jak w pracy wyślesz coś komuś z iPhone i nikt nie potrafi tego otworzyć poza  użytkownikami ios. To, co dla jednych jest niewinnym flirtem, przez drugą osobę może zostać odebrane jako wyznanie głębokiej, romantycznej miłości. ZONK!!!

Uczucia

Uczucia w brzuchu są często ignorowane lub bagatelizowane, ale jednocześnie są one ważnym źródłem informacji o naszym emocjonalnym i fizycznym stanie. Nasze ciało jest w stanie wyrazić wiele emocji poprzez uczucia w brzuchu, takie jak niepokój, stres, radość, lęk i inne.

Za odbiór informacji odpowiada układ nerwowy, spojrzenie w oczy – łamie nogi, ale niewinne kręcenie włosów to istny afrodyzjak dla niego, a może to tylko łupież, a nie żadna emocja?

Nasze uczucia i emocje są ściśle powiązane z naszym układem trawiennym i wątrobą, chowałeś się kiedyś w szafie, bo dzwonek zadzwonił do drzwi albo ktoś zapukał, uniosło Ci się?, Klucha w gardle? Wątroba jest odpowiedzialna za produkcję i wydzielanie soków trawiennych, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wątroba jest również odpowiedzialna za usuwanie toksyn i metabolizm hormonów stresu, takich jak kortyzol,. Odpowiedz sobie na pytanie, ile razy szybko ubierałeś spodnie, ciśnienie rośnie.

Dotyk

Potem przychodzi czas na dotyk, szkolenie firmowe, wieczór, jedzenie, tańce no i %%% (najstarszy łamacz lodów) muśnięcie dłonią w ramię, szyję a być może i ręka na tyłek w czasie tańca…jak to się potoczy, opcje są z reguły 3. Bramka pierwsza, idziecie dalej i zobaczymy, co będzie. Bramka druga, liść na twarz, ego w dół no i kwas w firmie. A trzecia opcja, to była tylko zabawa i takie macie oboje do tego podejście, dogadujecie się bez słów, pracujecie razem i życie toczy się dalej, empatia i życzliwość.

Gdy nasze ciało doświadcza stresu lub emocjonalnego napięcia, nasza wątroba jest zmuszona do intensywnej pracy, aby usunąć te toksyny. W takim przypadku nasze ciało może odczuwać bóle brzucha, nasze ciało produkuje więcej kwasu solnego, co może prowadzić do wzdęć. Podobnie, gdy jesteśmy zaniepokojeni lub zmartwieni, nasze ciało może produkować mniej soków trawiennych, co może prowadzić do zaparć. Co więcej, jeżeli często mamy coś za uszami, to możemy wyhodować sobie wrzody żołądka i cienko śpiewać z tego powodu. I tu kolejna definicja romansu, gatunek liryczny, pieśń, utwór o powolnej melodycznej linii. Ile razy słyszałeś, nawywijasz to” będziesz cienko śpiewał”.

Dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować nasze uczucia w brzuchu i traktować je jako ważne źródło informacji o naszym emocjonalnym i fizycznym stanie, naszym zdrowiu, naszych relacjach i formach komunikacji. Niektóre praktyki, takie jak medytacja, joga i masaż, mogą pomóc w szybszym powrocie do zdrowia, ale i utrzymaniu naszego brzucha w jak najlepszej kondycji, oczywiście dieta, leki i używki też będą tu istotnym aspektem. Po co to robić zapytasz?, aby nasz brzuch czuł się jak najlepiej i odwdzięczał nam się najcudowniejszymi uczuciami. A więc znowu „romans” przelotna znajomość, i tak w kółko.

A potem zawsze możesz zadbać o ergonomię swojego krzesła i biurka..

Skontaktuj się
z Nami

    Get in touch-cuate