zdrowa_firma_logo
chillout room

Chillout room w miejscu pracy?

Klucz do większej produktywności i lepszego zdrowia psychicznego

Nowoczesne biura daleko odeszły od surowego, korporacyjnego wyglądu, który kiedyś znaliśmy. Dzisiaj, prężnie rozwijające się firmy technologiczne, dynamiczne start-upy, a nawet tradycyjne korporacje, dostrzegają wartość tworzenia przestrzeni, które sprzyjają nie tylko pracy, ale i relaksacji. Jednym z takich elementów jest „chill room”, czyli focus chillout. Firmowy chillout room jest nieodzowny w nowoczesnym innowacyjnym przedsiębiorstwie.

Co to jest chill room?

Chill room to miejsce, które ma zapewnić odrobinę relaksu pracownikom firmy aby pracownicy mogli w nim odpocząć w ramach czasu pracy pracownika, zregenerować się, a czasem nawet pobawić w biurowej przestrzeni relaksu. Design chillout roomu jest bardzo ważny. W zależności od preferencji w firmie strefa relaksu powinna być wyposażona w wygodne fotele, sofy i pufy, rośliny, książki, gry planszowe, a nawet konsolę do gier. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji zespołu. To pracownik ma wybrać miejsce i czas odpoczynku.

Dlaczego strefa chillout jest popularna?

Czy strefa relaksu ma sens? Promowanie zdrowia psychicznego w firmie.

W dobie rozwijającej się świadomości na temat zdrowia psychicznego chill roomy wyróżniają się bardzo istotnie. Praca, charakterystyczna dla IT i w biznesie, często niesie ze sobą stres. Miejsce relaksu pracownikom jest potrzebne, by mogli przerwać swoje codzienne zadania, odpocząć w ramach biurowych stref relaksu i odstresować się. Stworzenie dużej strefy relaksu w firmie może sprzyjać wzajemnym interakcjom i stać się miejscem spotkań pracowników Twojego zespołu.

Chcesz dowiedzieć się jak stworzyć chillout room? Czytaj dalej!

JAK DZIAŁA FOCUS CHILLOUT ROOM? 

Strefa relaksu pobudza kreatywność! 

W biurach pokoje relaksu mogą zachęcać pracowników do wytężonej pracy oraz poprawić ich kreatywność. Czas spędzony z dala od biurka i komputera, w przyjemnej, relaksującej atmosferze, może pomóc w spojrzeniu na swoje zadania z innej perspektywy i znalezienia nowych, ambitnych rozwiązań.

Budowanie zespołu a pokój relaksu?

Chill room to nie tylko miejsce do odpoczynku, ale również doskonałe miejsce do nawiązania bliższych relacji z resztą zespołu. Pracownicy mogą tam przebywać razem, wymieniając się pomysłami, rozmawiając o czymś innym niż praca, co może świadczyć o dobrej komunikacji i wzajemnym zrozumieniu.

Zwiększenie produktywności a stworzony chillout room

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w firmie chill room odciąga pracowników od ich zadań, ale badania dowodzą, że regularne przerwy i regulowanie sobie czasu pracy przez pracownika może rzeczywiście zwiększyć jego produktywność. Pracownicy, którzy mają czas na relaks, są szczególnie skoncentrowani i efektywni precyzyjni w swojej pracy w codziennej przestrzeni biurowej.

I tu mała anegdota: Mądry pracodawca powiedział kiedyś, że do najbardziej ambitnych zadań należy wyznaczać osoby, które szukają najprostszych możliwych rozwiązań… nazwał ich leniami i mato to sens! Osoba z natury leniwa znajdzie najprostsze z możliwych rozwiązań, w celu realizacji projektu, byle by go zakończyć w możliwie najszybszym czasie. Te rozwiązania niejednokrotnie okazują się przełomowe.

Bądź atrakcyjnym pracodawcą dla kuźni swoich talentów poprzez strefę odpoczynku

W czasach, gdy firma musi oferować więcej niż tylko atrakcyjne wynagrodzenie, aby przyciągnąć i zapewnić sobie najlepszych pracowników strefa relaksu działa jak jeden z wielu benefitów, które mogą przyciągnąć potencjalnych kandydatów do pracy. Osoba, która w pracy ma opcję, zaprojektowania pokoju relaksu sprawia, że Twoja firma staje się przyjaźniejszym miejscem pracy.

Jak urządzić pokój relaksu i urządzić chillout w pracy?

Spraw by w Twoim miejscu pracy pojawił się odpowiedni firmowy chillout room. Wraz z pracownikiem działu BHP i pracodawcą zaprojektujcie strefy pracy przeznaczone do odpoczynku, zwróćcie uwagę na wyposażenie strefy relaksu oraz design chillout roomu. A jak macie z tym problem, poproście żony. One zawsze wiedzą, gdzie ustawić te wszystkie kwiaty, sofy, fotele i piłki. Wymyślą, jakie rośliny mają pojawić się w chill room oraz zadbają, by wszystko znalazło się na odpowiednim miejscu w Twojej firmie. A jeśli nadal będzie z tym problem? Możemy Ci pomóc zaprojektować kilka specjalnych stref relaksu: http://zdrowieprzedsiebiorcow.pl/dla-firmy/

Zatem pomieszczenia typu chillout room z mogą w Twoim biurze mieć wiele korzyści zarówno z poziomu wykorzystania przez pracownika jak i organizacji. To nie tylko przestrzeń do odpoczynku, ale przede wszystkim miejsce, które pozwala nam na chwilę oddechu, zrelaksowanie się i naładowanie się do dalszej, efektywnej pracy.

Spraw by Twoja firma stanowiła atrakcyjne miejsce pracy.