zdrowa_firma_logo

Masaż

Rozluźnij się i działaj wydajniej!

Czym jest masaż i jak przebiega?

Masaż to forma terapii wykonywanej rękoma, poprzez cykliczne, miarowe poruszanie nimi w określonych celach i indywidualnie dobranym tempie po Twoim ciele, za zadanie ma wpłynąć na rozluźnienie Twojego psyche i soma. Zmniejszenie napięcia będzie wpływało kojąco na działanie układu nerwowego, pozwoli Ci skupić się, by jeszcze precyzyjniej działać. A gdyby tego było mało, masaż to znana od tysięcy lat forma wpływania na ogólne parametry dobrostanu organizmu takie jak tętno, ciśnienie krwi oraz poziom jej utlenowania. Mięśnie regularnie poddawane masażowi odwdzięczą się bardziej ergonomiczną pracą, większą siłą i wydajnością a co najważniejsze ta forma pracy z ciałem wpłynie przeciwbólowo na Twój organizm.

Któż z Was nie ma bólów pleców ?!

Wedle aktualnie stosowanych trendów korporacyjnych, aby przyciągnąć a przede wszystkim utrzymać pracownika na stanowisku jest potrzebne coś więcej niż dobra pensja. Podejście Corporate Wellness charakteryzuje się tym, iż coraz więcej benefitów jest związanych ze zdrowiem, gdyż to ono jest decydującą wartością w większości firm. Pakiety medyczne, cykliczne badania laboratoryjne, eventy, szkolenia oraz właśnie masaż jako najstarsza i najprostsza forma wsparcia pracownika wiodą dziś prym wśród trendów. Masaż biurowy został stworzony z myślą o ludziach pracujących głównie w pozycji siedzącej (informatycy, graficy, pracownicy kadr i urzędów oraz  kierowcy), gdyż są oni najbardziej narażeni na statyczne przeciążenia układu ruchu, bóle krzyża, szyi i głowy, słabe barki i cierpnące dłonie – z tym właśnie możemy Ci pomóc.

Główną założeniem masażu biurowego jest fakt, że to wykwalifikowany, profesjonalny masażysta przyjeżdża do firmy i w wyznaczonym miejscu tworzy mini strefę relaksu (chill room), korzystając z kojących olei, ziół i zapachów, włączając spokojną muzykę i pracując sam na sam z Twoim ciałem. To ma być czas dla pracownika, odprężenie, czasami nawet drzemka w trakcie pracy. Masaż trwa od 15 do 30 minut i wykonywany może być w dwóch formach. Pierwszą jest wykorzystanie specjalnie regulowanego stołu do masażu, wtedy wykonuje się go w pozycji leżącej i konieczne jest zdjęcie wierzchniej odzieży. Druga forma to masaż on-site, czyli na specjalnym, regulowanym indywidualnie krześle do masażu, przez ubranie. Masaż poprzedzony jest zawsze krótką spowiedzią na temat stanu zdrowia (ankieta anonimowa), by wykluczyć możliwe działania niepożądane. Po masażu stanowisko jest zawsze dezynfekowane i dostosowywane dla kolejnego pracownika. 

Co ci to da, zapytasz? …większą sprawność, mniej bólu i mniej zwolnień lekarskich, poprawę komunikacji na linii pracowniczej, czyli poprawę efektów a być może i wyników finansowych. 

To już jest udokumentowane, zwiększona absencja w pracy wpływa negatywnie na zespół i jego morale, obowiązki spadają na innych pracowników i często pracują ponad stan, do tego ciągłe wakaty i niewykonane plany wiążące się z niższym wynagrodzenie wpływają demobilizująco na pracownika. Postaramy się Ci pomóc, zmienimy to. Prowadź zdrowy i odpowiedzialny biznes.

Pozostałe usługi

Audyt

Zbieramy i opracowujemy wnioski po audytowe na podstawie których przygotowujemy prelekcję dla pracowników, dostosowaną do konkretnych przeciążeń występujących w firmie. Po prelekcji pozostawiamy pracownikom bazę ćwiczeń do samodzielnej pracy nad swoim zdrowiem fizycznym.

Webinar

Na podstawie rozmowy konsultacyjne przygotowujemy spersonalizowany webinar dla pracowników oparty na konkretnych przeciążeniach i wskazaniach. Prezentację opieramy na konkretnych danych omawiając ćwiczenia dla pracowników oraz wytyczne do wdrożenia w organizacji.

NEWSLETTER

    Podanie adresu e-mail jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych pod wskazany adres e-mail. Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest FIZJOMASTER Krzysztof Rujna z siedzibą przy ul. Naramowicka 211A/26, 61-611 Poznań.